Cena Bitcoinów przygotowana na „rychły“ wybuch jako rekord rekord trafień w sieci Hashrate.

Zgodnie z najnowszymi danymi Glassnode’a cena bitcoin’a może być „bliska“ wybuchu.

Firma danych mówi, że Bitcoin (BTC) migał bykiem przez ostatnie sześć tygodni wśród pozytywnej aktywności w łańcuchu.

W międzyczasie hashrat sieci BTC nadal rośnie, a średnia siedmiu dni osiąga 123,4 eksahasha na sekundę (EH/s) w poniedziałek.

W opublikowanym 6 lipca raporcie Glassnode Network Index (DNB), który mierzy ogólny stan sieci Bitcoin, wzrósł o jeden punkt tygodniowo, do wartości 56 punktów. W tym samym czasie, cena BTC spadła z 9.125 dolarów do 9.070 dolarów, co jest stabilnością w dużej mierze nieoczekiwaną.

Indeks mierzy takie wskaźniki jak zdrowie sieci, sentyment i płynność, aby określić siłę podstaw Bitcoin’a. Według raportu, zdrowie sieci i nastroje wzrosły odpowiednio o 3 punkty i 6 punktów. Płynność spadła o 6 punktów.

„Podczas gdy Bitcoin Trader pozostały zaskakująco stabilne w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wskaźniki wskazują na zbliżający się przełom, a podstawy pozostają niezmiennie silne“, powiedział Glassnode.

„Jednak czynniki zewnętrzne, takie jak niepotwierdzona jeszcze korelacja Bitcoin’a z tradycyjnymi rynkami finansowymi, oznaczają, że mimo pozytywnych sygnałów na rynku nadal utrzymuje się niepewność“ – dodał Glassnode.

W tym tygodniu Bitcoin osiągnął nowe wartości szczytowe.

Według danych Blockchain, hashrat BTC, czyli całkowita moc obliczeniowa, osiągnęła 6 lipca br. siedmiodniową średnią 123,4 EH/s, co oznacza wzrost o cały czas. Tydzień wcześniej wartość ta wynosiła średnio 115,3 EH/s.

Wzrastający hashrat wskazuje na wiarę w sieć górników Bitcoinów. Często prowadzi to do wzrostu ceny BTC. W ciągu ostatnich kilku dni, Bitcoin wzrósł z około 9.070 dolarów do 9.316 dolarów w czasie pisania, dane z markets.Bitcoin.com pokazuje.

Bezpośrednim celem jest przełamanie powyżej 10.000 dolarów i pozostanie tam. Analitycy uważają ten poziom za ważny dla iskrzenia długo oczekiwanym rajdem cenowym BTC.